8 tipů, co zažít v Barceloně. Skoro zadarmo!

27 února, 2021

 

„Barcelona je nejlepší místo, které jsem navštívil.“ Tuto větu jsem slyšel hodně často od kámošů a známých a dost dlouho jsem vlastně nevěděl, jak moc pravdy se v ní ukrývá. Je to skvělé místo na výlet, ale dost pravděpodobně i na život (to jsem zatím bohužel nevyzkoušel, ale život v Barceloně si dokážu upřímně představit). Příjemní lidé, kam se podíváš, super jídlo, moře a sluníčko. Nejsem moc náročný, ale tyto věci mě dokáží vždycky učarovat. Navíc z Barcelony jde takový zvláštní uklidňující a inspirativní vibe, který jsem pocítil už na letišti při příletu.

Na netu najdete spoustu tipů, co v Barceloně navštívit, ať už je to Sagrada familia, Parc Guell, Casa Botló a další. Ale já bych chtěl spíše poradit místa a činnosti, které v každém průvodci nenajdete. Takže vám poradím, co dělat, jak si to užít a zároveň neutratit moc peněz.

TIP 1: Půjč si kolo

Tohle je asi nejvíc osvobozující věc na celé Barceloně, Kolo se dá půjčit za cca 10 euro na celý den a půjčoven v celé Barceloně nespočet. Jízda na kole má velké kouzlo a většinou je tato cesta jednodušší, rychlejší a právě i levnější než jiný dopravní prostředek. Nejlepší je jezdit jen tak mezi uličkami a objevovat úplně nová místa nebo se projet kolem pobřeží a dostat se tak třeba na mnohem krásnější a méně přeplněné pláže

TIP 2: Vychutnej si západ slunce na Bunkers el carmel

Kdo miluje výhledy stejně jako já, tak bunkry jsou jasným must visit spotem v katalánské metropoli. Nádherný 360 stup. výhled na celou Barcelonu nabízí Bunkers el Carmel na kopci Turó de la Rovira neboli staré vojenské bunkry z období španělské občanské války. Tohle místo je oblíbené hlavně mezi mladými, kteří sem chodí trávit čas s kámoši. Trochu to připomína večerní atmosféru na stalinu v Praze. Doporučuju koupit láhev vína, sangrie nebo pár pivek a vychutnat si tam západ slunce jako z filmu. Ideální na randíčka nebo obyčejné užívání života. Jezdí sem autobus 92 (zast. Ctra. del Carmel – Mühlberg) nebo autobus 119 (zast. Marià Lavèrnia) a zhruba 15-20 minut zabere cesta pěšky až nahoru.

TIP 3: Projeď se na lodičce v Parc de ciutadella

Park přímo v centru vyjadřuje přesně to, co mě na Barceloně nejvíc baví. Spousta zeleně, voda, město. Zhruba za 5 euro si můžete vypůjčit lodičku a projet se po jezírku, které se nachází uprostřed parku. Jo a vedle parku je podnik Diobar ve kterém jsme měl asi ten nejlepší řecký gyros ever, který taky doporučuju všema deseti.

TIP 4: Ochutnej Sangriu a tapas ve čtvrti Poble sec

Když jsme se místních ptal, kam zajít na tapas a sangrii, tak se všichni shodli na čtvrti Poble Sec. Je tam skvělá atmosféra, spousta pouličních umělců a mraky tapas barů a míst, kde si dáte drink nebo třeba nejlepší Sangrii. Tu nejlepší mají v podniku Blai 9. Přísahám! A co se týče tapas barů, tak třeba v Pincho J mají super porce a příjemné ceny.

TIP 5: Dej si super paellu na tržnici La boqueria

Skvělé místo nejen pro milovníky jídla, kde je snad největší koncentrace barev na světě. Dáte si čerstvé ovoce, výbornou Paellu, španělské serrano nebo jiné pochutiny. Vůně toho všeho vás naprosto omámí a vy už nebudete chtít jinam. Jen pozor, otevírací doba je striktní a to od pondělka do soboty od 8:00 do 20:30.

TIP 6: Jen tak se procházej uličkami

Architektura v této katalánské metropoli mě baví, a proto třeba „jen obyčejné“ procházení se uličkami může být zábava i na několik dní, protože pokaždé objevíte nové a nové zajímavé spoty. Osobně doporučuju například čtvrť Barri Gotic, která se ještě vizuálně o něco liší od zbytku Barcelony a navíc se tam dá skvěle najíst.

TIP 7: Jeď se okoupat do Badalony

Playa de Barceloneta, hlavní pláž v Barceloně, kterou najdete ve všech průvodcích. Já nejsem moc fanoušek pláží, kde je hlava na hlavě a nutno podotknout i to špinavé moře nestojí za nic. I zde se dají najít supr místa, jako například plažový bar Maka Maka, kde dělají skvělé burgery. Ale na koupání doporučuju například Badalonu. Dostanete se tam na kole nebo hromadnou dopravou. Cesta potrvá zhruba půl hodiny, ale výsledek stojí opravdu za to.

TIP 8: Výhled a churros v Tibidabu

Zábavní park, který se nachází na kopci nad městem. Výhled ani není potřeba zmiňovat, protože se jedná o nejvyšší místo v okolí Barcelony. Do parku se klasicky platí vstupné, ale dovnitř se dá dostat i zdarma. Sice nebudete moci využít atrakce, ale vychutnáte si hezkou procházku a nádherný výhled. Stačí na pokladně říct, že na atrakce nepůjdete a chcete si jen park prohlédnout, a dostanete vstup zdarma. V kiosku si pak můžete koupit ty nejlepší churros a kochat se super výhledem na město. Dostanete se sem turistickým autobusem T2A který odjíždí pravidelně od obchodu Desigual od zastávky Casa Madrid.

V dnešní koronavirové době je cestování trošku tabu a není úplně jednoduché kamkoli se dostat, každopádně tyto tipy vám poslouží i za rok nebo dva, až to bude za námi a svět se zase otevře všem.

Až do Barcelony pojedete využijte slevu na ubytování: