SWAG in sport: 5+1 nestylovějších sportovců

Fotbal, hokej, basketball, baseball a mnoho dalších… to jsou sporty, které milují lidé po celém světě. A nejen to, sportovci jsou dnes i tvářemi obřích značek, majitelé firem nebo módní ikony. Lidé je milují nejen díky výkonům na hřištích, palubovkách, nebo stadionech, ale i za věci které se dějí mimo tyto hrací plochy. A jelikož sport a móda (swag) k sobě patří od nepaměti, tak v dnešním článku ukážu 7 nejstylovějších sportovců světa. Let’s do it!

Hector Bellerín /FOTBAL/

Fotbal je sport mého srdce, proto tato tabulka musí začít zástupcem z řad fotbalistů. A není jím nikdo jiný než obránce londýnského Arsenalu, odchovanec Barcelony a španělský fotbalový reprezentant Hector Bellerín. Ten se nebojí vyháknout v elegantním stylu a cizí mu není ani troška extravagance nebo streetstylu. Má za sebou i několik módních přehlídek a za mě osobně je tento frajer v módě tak o 100 let dopředu oproti zbytku populace. (odkaz na instagram)

Russel Westbrook /BASKETBAL/

Když jsem dělal anketu na instagramu tak několikrát padlo jméno Russel Westbrook. A já nemůžu nic než jen souhlasit. Outfity tohoto amerického plejera, aktuálně hrajícího za Washington Wizzards už obletěli nejeden módní a lifestylový časopis. Dle několika odborníků je považován za jednoho z nejlepších smečařů v celé NBA. A jeho vkus a výběr oblečení ho řadí taky nejstylovější hráče od dob Michaela Jordana. (odkaz na instagram)

Cam Newton /AMERICKÝ FOTBAL/

Pro New England Patriots je náhradou za neskutečného Toma Bradyho. Pro spoustu lidí je také módní ikonou a idolem. Signature piece tohoto jednatřicetiletého quaterbacka je klobouk v různých variací, který se snaží zkombinovat téměř s každým outfitem. Stále však platí, že předvedená hra je víc než jen swag. (odkaz na instagram)

P.K.Subban /HOKEJ/

Nemělo by se zapomínat ani na slavnou NHL, kde se také vyskytují hráči s vytříbeným stylem. Jedním takovým je například P.K.Subban, který se vyžívá v eleganci. Hodně rád kombinuje, různé typy, obleků, blejzrů nebo sak. Často jsou u něj k vidění také klobouky. Zajímavostí z jeho osobního života je, že pár let chodil s nejlepší světovou lyžařkou Lindsey Vonn, která ho v roce 2019 požádala o ruku. P.K.Subban už partnerku bohužel vyměnil, ale jeho nezaměnitelný styl v oblékání mu zůstal. (odkaz na instagram)

Nick Kyrgios /TENIS/

Kyrgios udivuje rozhodně více swag v chování než v oblékání, ale pravdou je že na kurt dokáže přínést kapku extravagance. Každopádně zástupce z řad tenistů v tomto, žebříčku chybět nesměl a při vší úctě k elegánovi Federerovi nebo nesmrtelnému Nadalovi, Kyrgios na kurtu nenudí, ať už se na to koukáme z jakékoli stánky. (odkaz na instagram)

BONUS NA ZÁVĚR

Tomáš Kučera /FOTBAL/

Nemělo by se zapomínat i na domácí sportovce, kteří taky umí pracovat s módou ve svůj prospěch. Jedním takovým je fotbalista Tomáš Kučera aka TK27, který v naší lize hají barvy FK Teplice. Od loňského roku je také plnohodnotným raperem, který rapuje v uskupení 58G a jejich debutová deska je sama o sobě masterpiece. Na Tomášovi jde vidět vliv rapu i na jeho stylu oblékání a to se mi líbí. (foto via instagram)